

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | South Pole |
| Type | Hall Effect Switch |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 25 mA |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 18 mT Trip, 2 mT Release |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20947
Ext.Price$0.20947
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20947 | $0.20947 |
| 10 | $0.18565 | $1.85650 |
| 50 | $0.16454 | $8.22700 |
| 100 | $0.14909 | $14.90900 |
| 500 | $0.13509 | $67.54500 |
| 1000 | $0.12241 | $122.41000 |
| 3000 | $0.11403 | $342.09000 |
| 5000 | $0.10623 | $531.15000 |
